Meklēt

Preses relīzes

Vakar, 12. septembrī, Food Union apmeklēja “Lopkopības izmēģinājumu staciju Latgale” Viļānu novadā, Radopolē, un piešķīra unikālu “Food Union Goda Piensaimnieka” atzinību tās vadītājām Jevdokijai Šļifkai un Valentīnai Sarkanei. Goda atzinība tika pasniegta par radikālu pārmaiņu idejām un drosmīgu lēmumu ieguldīt saimniecības attīstībā 2016. gada nogalē - piena tirgus krīzes kulminācijā, rezultātā palielinot svaigpiena ražošanas apjomus par 30% un uzlabojot piena kvalitāti.

“Ar unikālu atzinību vēlējāmies godināt saimniecību, kas pateicoties savam drosmīgam lēmumam – būvēt jaunu fermu piena tirgus krīzes kulminācijas laikā, ļauj mums sajust lieliskus rezultātus. Šie rezultāti ir pārsteidzoši – uzstādītais mērķis projekta sākumā bija palielināt ražošanas apjomus par 10%, bet šobrīd Food Union no LIS LATGALE saimniecības saņem par 30% vairāk svaigpiena nekā pērn. LIS LATGALE sniedz ne tikai augstvērtīgu pienu patērētājiem un ievērojamu pienesumu nozarei, bet arī nozīmīgu devumu valstij, nodrošinot stabilas darbavietas reģionā, kā arī ražojot un pārstrādājot vietējo pienu tepat Latvijā,“ sacīja Harijs Panke, padomes priekšsēdētāja vietnieks.

“Jauno fermu ekspluatācijā nodevām pagājušā gada novembrī, bet jau decembrī sajutām, ka dzīvnieku komforta līmenis ir uzlabojies, līdz ar ko palielinājās arī piena izslaukums. Ja pagājušā gada izslaukums bija 8110 kilogrami, tad šogad tas būs vismaz par vienu tonnu lielāks, tādā veidā palielinot izslaukumu par 12,3%,” stāsta Valentīna Sarkane, LIS LATGALE vadītāja. “Līdz ar to, ka audzis piena daudzums un tā kvalitāte, pārsvarā visu pienu nododam pārstrādei. Un šobrīd plānojam nākamo soli, lai veicinātu dzīvnieku komforta līmeni un LIS LATGALE saimniecības attīstību arī nākamajos gados.’’

Šobrīd Radopolē ir noslēdzies jaunās fermas būvniecības pirmais posms, kas izmaksāja 2,26 miljonus eiro. Savukārt noslēdzoties otrajam posmam, izbūvējot papildu kūti, ceļus, laukumus un skābbarības bedres, projekta kopējās izmaksas būs 3,3 miljoni eiro. Projekta realizācija tapa pateicoties Lauku atbalsta dienesta finansējumam no Eiropas fondiem 1 miljona eiro vērtībā un atlikušās summas aizņēmumam no AS „Swedbank“. Saimniecības vadītājas investīcijas plāno atpelnīt desmit gadu laikā.

 

 

14.12.2017 11:33

ZĪMOLS BĒRNIEM RASĒNS AICINA ATTĪSTĪT SAVUS TALANTUS AR DIGITĀLU PLATFORMU PALĪDZĪBU

Piena pārstrādes uzņēmuma Food Union piena produktu zīmols Rasēns ir radījis divas aizraujošas digitālās platformas bērnu un jauniešu talantu attīstīšanai. “Rasēns Triku skola” platformā trikuskola.lv jaunieši ir aicināti attīstīt un parādīt savus talantus, sekojot Latvijā pazīstamu youtuberu un triku ekspertu piemēriem, savukārt Rasēns TV Youtube kanālā ikviens tā skatītājs var kļūt par reportieri, atklājot kādu interesantu un izglītojošu vietu jauniešiem.

Lasīt vairāk
05.12.2017 12:08

FOOD UNION INVESTĒS 11,1 MILJONU EIRO UN VEIDOS SVAIGO PIENA PRODUKTU IZCILĪBAS CENTRU

Latvijā vadošais piena pārstrādes uzņēmums “Food Union" investēs kopumā 11,1 miljonu eiro, lai tuvāko divu gadu laikā izveidotu svaigo piena produktu Izcilības centru. Izcilības centra izveide paredz jauna ražošanas ceha būvniecību 2 miljonu eiro apmērā, jaunu ražošanas iekārtu iegādi 2,85 miljonu eiro apmērā ar mērķi izstrādāt jaunus un inovatīvus produktus un paplašināt produktu piedāvājumu, kā arī visas ražošanas Rīgā koncentrāciju vienuviet, proti, AS “Rīgas piena kombināts” teritorijā. SIA “Rīgas piensaimnieks” ražošanas pārvietošanā uz AS “Rīgas piena kombināts” teritoriju un AS “Rīgas piena kombināts” esošās infrastruktūras modernizācijā tiks investēti 6,25 miljoni eiro.

Lasīt vairāk
16.11.2017 12:06

“KĀRUMS” GADU PIRMS LATVIJAS VALSTS SIMTGADES DĀVINA JUBILEJAS BIEZPIENA SIERIŅU

Latvijā vadošais piena pārstrādes uzņēmums Food Union par godu Latvijas valsts simtgadei gadu pirms tās klajā laiž iemīļotā zīmola Kārums jubilejas biezpiena sieriņu, kura iepakojums simbolizē Latvijas iedzīvotāju mīlestību pret Latviju un to, ka katrs cilvēks veido Latvijas valsti.

Lasīt vairāk
Vairāk jaunumu

Mediju kontaktpersona

Linda Mežgaile

As "Rīgas piena kombināts" sabiedrisko attiecību konsultante
 

linda.mezgaile@mmacomms.lv

T + 371 6724 0571

M + 371 2977 2050